Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kačenky pokojíček (říjen 2010)

Naše drahá dáma před svými šestými narozeninami prohlásila, že její pokojíček už je "jako pro mimina" a jestli by teda nemohla dostat aspoň jiný hodiny... Nevím, čím ji ty původní tolik iritovaly, většinu času stejně nešly, což ani nepostřehla... :-) Nicméně je mi jasný, odkud vítr vanul, pomáhala mi totiž s "proměnou" pokojíčku její kamarádky ze školky a úplně jí učarovaly velké stříbrné princezny, co kamarádka dostala na zeď...

A mě bylo jasný, jakej že dárek dostane milostivá k šestým narozeninám... Jako překvapení samozřejmě...

A dostala... :-)

 

----101_2991.jpg

---101_2945.jpg

---101_2963.jpg

---101_2957.jpg

---101_2996.jpg

---101_2944.jpg

---101_2966.jpg

---101_2985.jpg

---101_3001.jpg

--101_2953.jpg

 

Je to opět metoda "z prdu kulička" - aby se "překabátily" věci, co už doma máme - takže co bylo v původním pokojíčku třeba modrý, je teď bílý nebo stříbrný... (nohy od stolečku, papírový šuplíčky...)
nejvíc jsem využila starý ooobrkrabice - nastříkaný na stříbrno visí na zdech jako princezny, kulatý podklady pod fotkama nebo hodinama a jako rám na plakát - kdyby to junioři shodili a sletělo jim to na hlavu, tak aby to jejich vědomosti ve zdraví přežily... jo a pořád jsem nemohla sehnat puntíkatý šuplata pod postel, tak jsou taky ze starých krabic - potažený látkou... :-))
treperenda je po mě úchyl na fotky, tak na svojí "dospělejší skříni" má fotky z prázdnin se svýma novýma kamarádkama, co poznala na dovolený (původní zvířátka naše šestiledá dáma označila jako příšerně miminkovský a dožadovala se nějaký změny - teď je spokojená... :-)
všechny ty dekorace jsem dělala tajně, když byla ve školce a junior spal nebo občas hlídal tata (no prostě jsem je někdy už musela vyhnat na procházku, aby to Kačka neměla až příští rok k narozeninám...) a malování a stěhování natřenýho nábytku proběhlo od pátečního večera do sobotní noci, kdy jsem předala Kačenku babičce - docela maraton, u malování mi junior asistoval - mezi odsunutým nábytkem jsem udělala místo na skládací dětskou postýlku a tam byl chudák zavřenej - aby nebyl taky růžovej... už nevěděl jak dosáhnout pozornosti, tak začal šíííleně v té postýlce zapáchat - vyjádřil svůj názor na zvolený odstín barvy... :-)) to na sebe taky prásknu jakej jsem Pat a Mat dohromady... barvu jsem mělapřipravenou, že si namíchám z tónovačky - jenže ta jaksi nejspíš přemrzla a neobarvila ani prd... a v pátek večer bez auta do žádnýho OBI nedojedu, že - tak jsem použila na dobarvení červenej balakryl - no co, psali, že to jde i na sádrkaron, navíc to má i atest na natření hraček pro děti... čekala jsem, jaká to bude hrůza, ale prošlo to na první nátěr... :-)) v sobotu už byl doma tata, tak jsme se málem rozvedli už při stěhování nábytku na zahradu, abych to mohla nastříkat a natřít (zjistila jsem, že šatní skříň po schodech z prvního patra opravdu nevystěhuju... no musel zaskočit i kamarád, aby mi to na zahradu vytahali...) po poledni došla barva :-)) a moc krásně to teda nevypadalo... tak jsme volali známýmu do barev a laků a náhodou byl na krámě, tak jsem sedla za volant (neřídím... naposled jsem jela asi před čtvrt rokem, a to deset metrů zaparkovat od vrat do dvora penzionu...) Tušíš správně, než jsme se s autem nějak shodli na spolupráci, chcíplo mi v křižovatce a já zablokovala dopravu - hele to ti byla fakt situace, že jsem se musela smát... blondýna za volantem... ale hlavně že už jsem měla barvu nakoupenou... :-) No tak jsem to pak donatírala a dosprejovala - počasí hnus - zima a fičelo, tak mi to občas stříklo jinam (ten vzorek na betonu, co teď máme - to je něco..) a hlavně se divím, že náš pes nebyl jak stříbrnej vítr - se mi tam pořád motal... :-) Nicméně večer soused dorazil a nábytek nastěhovali do pokoje, o půlnoci jsem už měla hotovo a mohla jsem jít v klidu spát... Kdyby junior nedostal horečku... Ráno jsem byla jak vyvoraná myš a když jsem se chtěla "pochlubit" drahýmu polovičkovi, tak se na mě tak podíval a pronesl - a myslíš, že si Kačenka všimne, že je to tady něaký jiný???!!!